2019. gada 23. maijs
Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

   

AICINĀJUMS GALDA TENISISTU SAIMEI2013.gada 16. februāris

Pēc 46 gadu pārtraukuma Rīgas sporta manēžā atkal valdīs galda tenisa kaislības. No 22. - 24. februārim notiks Rīgas domes starptautiskas galda tenisa sacensības jauniešiem. Sacensībām šobrīd jau ir pieteikušās 6 ārvalstu komandas no Norvēģijas, Krievijas, Uzbekistānas, Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas. Dalībnieku skaita ziņā šīs būs viskuplākās pēc neatkarības atgūšanas. Sacentīsies 170 jauno sportistu. Mums, protams, ir bijušas augstākas raudzes sacensības, kā Eiropas Nāciju līgas komandu mači kā vīriešiem tā arī sievietēm. 2007. gadā Rīgā notika Eiropas junioru „TOP-12”, kur mūsu sportists Matīss Burģis spēcīgā konkurencē izcīnīja augsto 3. vietu.

Rīgas domes Starptautiskas sacensības galda tenisa jauniešiem notiks 3 vecuma grupās: 1994.-1996.g.dzimušo, 1997.-1999.g.dz. un 2000.g.dz un jaunāki grupās. Tā kā sacensības notiks tikai uz 10 galdiem, tad visus spēlēt gribētājus no Latvijas nav iespējams pielaist. Lūgums par sportistu piedalīšanos saskaņot ar mani. Ir jābūt katrā kolektīvā konkurence un šoreiz iespēja tiek dota tikai labākajiem. Rīgas domes pārstāvji ieteica uz nākamo gadu pielaist labākos pēc republikas reitinga savās vecuma grupās.

Ar ko atšķirsies šīs sacensības no iepriekšējām, kuras tika organizētas Kr. Valdemāra ielā 48. Kā jau minēju tās notiks Rīgas manēžā un dalībnieku skaits ir rekordliels. Pirmo reizi piedalīsies Norvēģijas un Baltkrievijas jauni galda tenisisti. Norvēģijā par treneri strādā mūsu pirmā olimpieša galda tenisā Matīsa Burģa vecākais brālis Reinis Burģis. Tieši pateicoties viņam norvēģi trīs dienas viesosies Liepājā, bet pēc tam būs Rīgā. Norvēģu delegācija sastāv no 7 sportistiem un viena trenera un 10 vecāki brauc līdzi saviem bērniem, lai tos atbalstītu un tiem palīdzētu. Mēs to nevaram atļauties. Nupat pieteicās arī Somijā dzīvojošais latvietis Rolands Jansons.

Diemžēl šajās sacensībās nestartēs mūsu labākās jaunietes I.Mahauri un D.Rusinova, kuras pēc iepriekš sastādīta individuālā plāna šajā laikā piedalās „SAFIR” sacensībās Zviedrijā. Šoreiz ir tas gadījums, kad mūsu sportisti sacensībās, kas notiek pašu mājās, var gūt labu pieredzi. Tā rīdziniekiem būs pirmā spēku pārbaude pirms vasaras jaunatnes olimpiādes.

Sacensību atklāšanas parāde notiks 22. februārī plkst. 16.30, tāpēc lūgums manēžā ierasties vairāk vecākiem, draugiem, radiem un līdzjutējiem, lai labāk piepildītu plašās sporta manēžas tribīnes. Būs sīkāka informācija par pieteikšanos sacensībām un piemērotāko ģērbšanos un gaisa temperatūru sporta manēžā nav kā sporta zālē.

    Galvenās tiesnešu kolēģija nokomplektēta labākajā sastāvā:

  •     Egils Puriņš – sacensību galvenais tiesnesis
  •     Biruta Puriņa – sacensību galvenā sekretāre
  •     Ina Jozepsone – galvenā tiesneša vietniece
  •     Genadijs Kartuzovs – sacensību direktors
  •     Problēmas ir ar tiesnešiem pie galda.


    Lūgums atsaukties tos, kuri ir jau uzaicināti par sacensību tiesnešiem: V.Vēveris, G.Bergmanis, Laura un Laila Meinardas, A.Ambergs, A.Vološins, A.Amaļins, M.Vovks, A.Siņica, V.Rotačs, G.Lobonosovs.

    Visus, kuri vēlas tiesāt, lūgums zvanīt pa tel. 26043582 līdz š.g. 18. februārim.

    Sacensību direktors – Genādijs Kartuzovs

Fails -lejuplādēšanai, Llietuva_latvija.pdf